Напрями роботи

Відбулося засідання виїзної методичної студії з проблеми «Формування освітньої програми ЗЗСО»
21 червня 2018 року на базі районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту відбулося засідання виїзної методичної студії з проблеми «Формування освітньої програми ЗЗСО» для заступників директорів з навчальної роботи Путильського району, Конятинської, Селятинської, Усть-Путильської ОТГ за участю Галини Іванівни Артименко, методиста НМЦ освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб ІППОЧО. Учасники методичної студії детально ознайомились з порядком формування освітньої програми, як єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями результатів навчання.  
>> Далее

Підготовка вчителів початкових класів, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти у 2018/2019 навчальному році.
4 червня 2018 року розпочала роботу третя очна сесія підготовки вчителів початкових класів, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти у 2018/2019 навчальному році. Відповідно до регіонального графіка навчання вчителів Путильщини відбувається на базі Вижницького району. Навчанням охоплено 26 педагогів, які з 1 вересня розпочнуть роботу у Новій українській школі. В перший день педагоги ознайомились з особливостями викладання навчальних предметів інтегрованого курсу «Я досліджую світ», особливостями оцінювання навчальних досягнень учнів, педагогікою партнерства. Отримали практичні поради щодо організації освітнього середовища в умовах НУШ. Другого дня ознайомились з формуванням духовних цінностей у молодшому шкільному віці, з основами інклюзивного навчання та з дослідженнями, соціальними навичками інтегрованого курсу «Я досліджую світ».
>> Далее

Засідання районного методичного об`єднання вчителів німецької мови закладів загальної середньої освіти Путильського району та Селятинської сільської ради/ОТГ
15 травня 2018 року на базі районного методичного кабінету проведено засідання районного методичного об`єднання вчителів німецької мови закладів загальної середньої освіти Путильського району та Селятинської сільської ради/ОТГ з проблеми: «Розвиток навичок письма на уроці німецької мови». Учасники засідання опрацювали питання теоретичного блоку «Розвиток навичок письма на уроці німецької мови» та мали можливість брати участь у наступних видах роботи, які підготувала і провела Генцар Т.Д., керівник РМО вчителів німецької мови: Практичне заняття. Навчання письма. Підготовка до ЗНО з німецької мови. Комунікативний тренінг. Розвиток комунікативних компетентностей на уроці німецької мови. Під час круглого столу Гончарюк І.Д., методист РМК відділу освіти, молоді та спорту та Генцар Т.Д., керівник районного методичного об’єднання вчителів німецької мови проаналізували результати участі учнів освітніх закладів у II та III етапах Всеукраїнської олімпіади з німецької мови. Присутні вчителі обговорили особливості викладання німецької мови у 1 класі Нової української школи в наступному навчальному році.
>> Далее

Засідання районного методичного об`єднання вчителів трудового навчання закладів загальної середньої освіти Путильського району та Селятинської сільської ради/ОТГ
10 травня на базі Сергіївського ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено засідання районного методичного об`єднання вчителів трудового навчання закладів загальної середньої освіти Путильського району та Селятинської сільської ради/ОТГ з проблеми: «Розвиток творчої компетентності учителя через застосування проектних технологій на уроках трудового навчання. Захист проектів з трудового навчання». Знайомство із навчальним закладом розпочалось з візитки  та презентації роботи школи, яку представили учні закладу та Пентюк І.П., заступник директора з НВР. Учасники засідання мали можливість відвідати такі заходи: Урок трудове навчання в  6 класі (Обслуговуючі види праці). Тема: Захист проекту «Декоративні квіти». Проводила вчитель трудового навчання Дроняк Г. В. Майстер-клас. Технології. (Технічні види праці) 8 клас. Тема: Електромонтажні роботи. Проводив вчитель трудового навчання Прокопюк В.І. Виховний захід. Театралізоване дійство «Суд над аплікацією». Керівник Несторяк І. Ю., вчитель трудового навчання, заступник директора з виховної роботи.
>> Далее

Відбувся семінар-практикум директорів закладів загальної середньої освіти району з проблеми «Українська компетентність керівника – запорука успішного функціонування закладу»
26 квітня 2018 року на базі Сергіївського ЗЗСО відбувся семінар-практикум директорів закладів загальної середньої освіти району з проблеми «Українська компетентність керівника – запорука успішного функціонування закладу». Відкриття районного семінару-практикуму відбулося під головуванням в.о.завідувача сектора управління в сфері освіти райдержадміністрації Горбан С.В. Увазі учасників семінару було запропоновано виховний захід «Біль Чорнобиля». Час роздумів», на якому шанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та розповіли про трагічні наслідки. Даний захід підготувала Вовк Юлія Михайлівна, класний керівник 6 класу. Вовк В.М., директор Сергіївського ЗЗСО презентував освітнє середовище школи, поділився досягненнями педагогів, учнів в різних конкурсах, олімпіадах. Присутні відвідали одну паралель уроків: природознавство, 2 клас; культура добросусідства, спецкурс 3 клас (вчителі початкових класів Генцар А.І., Нестор С.Ю.); математика, 5 клас (факультативне заняття) (вчитель математики Кимович М.О.); урок з елементами білінгвального навчання, 7-Б клас, (Прокоп’юк П.В., вчитель української мови та літератури, Генцар Т.Д., вчитель німецької мови). Поліщук Ю.Г., практичний психолог школи провела з учнями, батьками, вчителями практичне заняття з елементами тренінгу «Формування іміджу закладу загальної середньої освіти в сучасних умовах».
>> Далее

Виїзна методична студія для вчителів історії та правознавства
19 квітня 2018 року на базі районного методичного кабінету сектора управління в сфері освіти Путильської райдержадміністрації відбулася виїзна методична студії для вчителів історії та правознавства за участю методиста НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Федорака Василя Федоровича та методиста РМК сектора управління в сфері освіти  райдержадміністрації Москаль Любові Юріївни.  В ході роботи методичної студії вчителі ознайомились з пріоритетними напрямками роботи щодо організації освітнього процесу з історії та правознавства в контексті реалізації Концепції Нової української школи. В роботі методичної студії взяли участь вчителі історії та правознавства закладів загальної середньої освіти Путильського району,  Селятинської ОТГ, представники з Усть-Путильської та Конятинської ОТГ. Педагогів було ознайомлено з новими підручниками, які будуть чинні з нового навчального року.
>> Далее

День цивільного захисту
На виконання наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 21.03.2018 № 136 «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту закладів освіти Чернівецької області на 2018 рік» 19 квітня 2018 року на базі Плосківського ЗЗСО показовий «День цивільного захисту». Участь в даному заході взяли керівники закладів загальної середньої освіти Путильського району, Конятинської та Селятинської ОТГ, Косар Р.Д., начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Селятинської сільської ради, Шевчук Л.І.завідувач районним методичним кабінетом сектора управління в сфері освіти райдержадміністрації Шевчук Л.І. Вранці школярі зібрались на подвір’ї школи на  тематичну лінійку, де директор Фіцич Р.Д. та заступник директора з навчальної роботи Ліска С.О. оголосили присутнім план проведення Дня цивільного захисту. Керівники закладів освіти відвідали уроки з основ здоров’я в 3-му та 8-му класах (вчителі Габур Г.Д. та Мошуля О.Я.), на яких вивчались теми «Як уникнути небезпечних ситуацій в природі» та «Природні катаклізми», інтегроване заняття з цивільного захисту «Основні правила радіоаційної безпеки та гігієни» (вчителі Ревуцька Л.Д. та Кричун Л.В.), класну годину «Школярам про надзвичайні ситуації. Вогник нехай творить добро» (вчитель Лукан Я.П.). Учні в цікавій та змістовній формі закріпили знання про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, про небезпеку, яку несуть вибухові знахідки, про план дій під час радіаційної небезпеки, природних катаклізм.
>> Далее

Відбулися виїзні методичні студії для заступників директорів закладів освіти з навчальної роботи, вчителів географії, фізичної культури та класних керівників
17 квітня 2018 року на базі закладів освіти Путильського району відбулися виїзні методичні студії для заступників директорів закладів освіти з навчальної роботи, вчителів географії, фізичної культури та класних керівників за участю працівників ОІППО Чернівецької області. В ході роботи методичної студії заступники директорів з навчальної роботи детальної ознайомились з пріоритетними напрямками та формами науково-методичної роботи, які презентувала Богачик Тамара Степанівна, заступник директора з науково-методичної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат історичних наук. Куриш Наталія Костянтинівна, завідувач НМЦ освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб  Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області розкрила значимість формування у педагогів компетентності «Ініціативність та підприємливість», як однієї із складових процесів реформування освіти України. Також заступникам було представлено методичне об’єднання, як одну із ефективних форм організації методичної роботи закладу освіти.
>> Далее

Проведено виїзне засідання методичної студії для вчителів фізики закладів загальної середньої освіти Путильського району
12 квітня 2018 року на базі Киселицької ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено виїзне засідання методичної студії для вчителів фізики закладів загальної середньої освіти Путильського району, Селятинської, Конятинської та Усть-Путильської сільських рад. Засідання відбулося за участю Борчі В. К., методиста науково-методичного центру природничо-математичних дисциплін ІППОЧО та Ісак С. Ю., методиста РМК сектора управління в сфері освіти Путильської РДА. У ході роботи студії слухачі були ознайомлені  зі змістовими  та структурними  змінами в оновлених навчальних програмах з фізики для 7-9 класів. Найважливішим акцентом стали шляхи впровадження компетентнісного підходу під час викладання фізики та реалізації наскрізних змістових ліній: «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров'я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність». Було розкрито  значимість ключових компетентностей Нової української школи, які є основою успішної самореалізації учня. Також вчителі були ознайомлені з новими програмами з фізики та астрономії для 10-11 класів освітніх закладів, які будуть чинні з 1 вересня 2018 року.
>> Далее

Проведено тренінг для вихователів району «Впевнений старт»
Компетентнісний підхід, інтегрований освітній процес, принцип дитиноцентризму, збагачення досвіду взаємодії дитини старшого дошкільного віку з соціальним та природним оточенням  - орієнтована програма старшого дошкільного віку «Впевнений старт». З метою впровадження  нового програмно-методичного комплекту для дітей старшого дошкільного віку за програмою  «Впевнений старт» 30 березня 2018 року на базі районного методичного кабінету сектора управління в сфері освіти проведено тренінг для вихователів району. Тренінг було сплановано з трьох блоків: теоретичного, практичного та аналітичного. В теоретичному блоці педагоги мали змогу ознайомитися з концептуальними підходами щодо особливостей впровадження програми «Впевнений старт», навчально-методичним забезпеченням (комплектом до програми), та сучасною моделлю науково-методичної підтримки педагогів-практиків, які працюватимуть за програмою через відео-перегляд  на порталі «Впевнений старт».
>> Далее