Напрями роботи

Перший (районний) тур конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування» у 2017/2018 навчальному році в Путильському районі відбувся
На виконання наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 21.11.2017 року «Про організаційно-практичне забезпечення підготовки і проведення першого (районного/міського/ОТГ) туру конкурсу «Учитель року з предметів духовно духовно-морального спрямування» у 2017/2018 навчальному році та з метою підвищення професійної компетентності вчителів з предметів духовно-морального спрямування, популяризації педагогічних здобутків, ознайомлення широкої науково-педагогічної та батьківської громадськості з предметами духовно-морального спрямування з 18 по 22 грудня 2017 року відбувся перший (районний) тур конкурсу. В конкурсних випробуваннях прийняли участь такі вчителі основ християнської етики: Горбан Тетяна Григорівна – Киселицький заклад освіти, Кочерган Марія Михайлівна – Яблуницький заклад освіти, Лейба Людмила Василівна – Путильський заклад освіти. Учасники першого туру конкурсу пройшли такі випробування: «Тестування з фахової майстерності», «Практична робота», «Методичний практикум», «Навчальний проект», які проходили на базі районного методичного кабінету, а конкурсне випробування «Урок» на базі Путильського закладу освіти.
>> Далее

I тур конкурсу "Вчитель року-2018" в номінації "Українська мова та література"
18-19 грудня 2017 року проходив І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» в номінації  «Українська мова та література», в якому взяли участь 3 кращі педагоги ЗО району: Амаркулес М.Б., вчитель української мови та літератури Дихтинецької ЗО, Поляк М.М., вчитель української мови та літератури Киселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кочерган Л.Ю., вчитель української мови та літератури Довгопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Метою змагань було оцінити методичну майстерність конкурсантів, їх вміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному полі  Нової української школи та обирати оптимальні прийоми, способи, методи та засоби навчання для організації освітнього процесу.
>> Далее

Відбулося засідання методичної ради
13 грудня 2017 року   на базі РМК сектора управлінні в сфері освіти  відбулося засідання методичної ради. На засідання виносились питання: Стан викладання, рівень навчальних досягнень учнів початкових класів з літературного читання Стан викладання, рівень навчальних досягнень учнів з інформатики Про  хід виконання рішення методичної ради  від 29.11.2016 № 4/1  «Про стан викладання, рівень навчальних досягнень учнів з зарубіжної літератури» Про хід виконання рішення методичної ради від 29.11.2016 №4/2 «Про стан музичного розвитку дітей дошкільного віку». По-першому питанню виступила Крилата Л.Б., методист РМК сектора управління в сфері освіти, яка проаналізувала стан викладання літературного читання в початкових класах ЗНЗ району, ефективність використання навчально-матеріальної бази, здійснення управлінської діяльності адміністрації шкіл щодо стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів з літературного читання.
>> Далее

Розпочав свою роботу І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» в номінації «Фізика»,
07 грудня 2017 року на базі районного методичного кабінету сектора управління в сфері освіти райдержадміністрації розпочав свою роботу І тур Всеукраїнського конкурсу  «Учитель року – 2018»  в номінації «Фізика», в якому беруть участь 5 учасників, вчителів фізики закладів загальної середньої освіти Путильського району та Усть-Путильської об’єднаної сільської ради. Учасники конкурсу представили навчальний проект, написали тести з фахової майстерності та виконали методичний практикум. Конкурсні змагання продовжуються. Конкурсанти мають ще виконати практичну роботу та провести урок.        
>> Далее

Відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів трудового навчання ЗНЗ Путильського району
29 листопада на базі  Самаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів трудового навчання з проблеми «Сучасний урок трудового навчання в умовах оновленої навчальної програми». Знайомство зі школою розпочалось з візитної картки, яку представили учні школи (керівник - Марусяк Т.І., заступник директора з навчальної роботи), та розповіді Кермача М.Т., директора школи, про історію створення та функціонування навчального закладу. Учасники методичного об`єднання відвідали урок трудового навчання в 5-му класі з теми: "Прийоми випилювання лобзиком", який провів Гавюк І. Д., вчитель трудового навчання. Наступним етапом роботи було проведення психологом школи Скрипчук А.І. виховного заходу на тему: "Дозволь собі бути щасливим".
>> Далее

Cемінар директорів закладів дошкільної освіти з проблеми «Управлінська діяльність: мистецтво контролю і керівництва»
Відповідно до плану роботи  сектора управління в сфері освіти  Путильської райдержадміністрації,  з метою   модернізації  методичної роботи з педагогічними кадрами та сприяння зростанню рівня творчості  директорів   закладів дошкільної освіти району  23 листопада 2017 року на базі районного методичного кабінету сектора управління в сфері освіти  відбувся семінар директорів  закладів дошкільної освіти з проблеми  «Управлінська діяльність: мистецтво контролю і керівництва». Засідання було сплановано з трьох блоків: теоретичного, практичного та аналітичного. В теоретичному блоці з учасниками було проведено методичний всеобуч  «Нові нормативні акти у сфері освіти» та педагогічну студію «Кадрова політика навчального закладу». В практичному  блоці  директори закладів з дошкільної освіти пригадали, які необхідно зробити  важливі справи на грудень,  у вигляді циклограми діяльності керівника. Як підсумок,  в аналітичному блоці проходило не тільки підведення та прийняття рекомендацій,  але й  проведено тестування «Працюємо з документами (група наказів)».
>> Далее

Відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів фізики загальноосвітніх навчальних закладів району
21 листопада 2017 року на базі Шепітської ЗОШ І-ІІІ ступенів Путильської районної ради відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів фізики загальноосвітніх навчальних закладів району. Гарний настрій гостям подарували учні школи під час візитної картки «Рідна школа». Учасники засідання РМО відвідали урок фізики у 9-му класі з теми «Око як оптична. Зір і бачення. Окуляри. Види зору та їх корекція» та інтелектуальну гру для учнів 10-11 класів «Двобій інтелектуалів», які провела Грамажора Майя Василівна, вчитель фізики Шепітської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Під час круглого столу з проблеми «Впровадження інноваційних технологій навчання на уроках фізики» вчителі мали можливість обмінятись досвідом роботи щодо пошуку та застосування різноманітних педагогічних форм, методів, прийомів, які дають можливість активізувати навчальну діяльність учнів на уроках фізики та в позаурочний час, ефективно розвивати їхні творчі здібності.
>> Далее

Відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів математики
14 листопада 2017 року на базі Киселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Путильської районної ради відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів математики загальноосвітніх навчальних закладів району. Гарний настрій гостям подарували учні школи під час презентації освітнього середовища  закладу (керівник Бубряк Марія Дмитрівна, заступник директора з виховної роботи). Учасники засідання РМО відвідали урок алгебри у 7-му класі з теми «Розкладання многочлена на множники способом винесення спільного множника за дужки», який провела Зурак Ганна Миколаївна, вчитель математики Киселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Під час круглого столу з проблеми «Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок учнів» вчителі математики мали можливість обмінятись досвідом роботи щодо пошуку та застосування різноманітних педагогічних форм, методів, прийомів, які дають можливість активізувати навчальну діяльність учнів на уроках математики та в позаурочний час, ефективно розвивати їхні творчі здібності.
>> Далее

Відбулось чергове засідання школи молодого вчителя «Паросток» з проблеми «Становлення молодого вчителя – основа розвитку освіти»
14 листопада 2017 року на базі Киселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулось чергове засідання школи молодого вчителя «Паросток» з проблеми «Становлення молодого вчителя – основа розвитку освіти». Освітнє середовище Киселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів презентували учні під керівництвом Бубряк М.Д., заступника директора з виховної роботи. Відкрила засідання Шевчук Л.І., завідувач РМК сектора управління в сфері освіти, яка наголосила, що молоді вчителі обрали найблагороднішу професію в світі, бо саме від педагогів залежить духовне здоров’я людства. А це безцінне багатство. На початковому етапі педагогічної діяльності у кожного виникає чимало труднощів, що можливо викликає сумніви, щодо правильності вибору професії. Це відбувається тому, що молодий учитель не володіє арсеналом методів і прийомів, апробований старшими колегами. Школа молодого вчителя не буде  пропонувати шаблонів, рецептів. Але є такі «ключики» в педагогічній діяльності, котрі можна творчо застосовувати у схожих ситуаціях, і це допоможе молодим вчителям уникнути надмірних труднощів  і помилок у роботі. Висловила  сподівання, що кожне засідання стане надійним дороговказом до початку великого шляху в особливу країну -  Педагогічну.
>> Далее

Засідання районного методичного об’єднання вчителів біології Путильщини
9 листопада 2017 року на базі Шепітської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів біології з проблеми «Нові підходи до організації освітнього процесу з урахуванням вимог навчальної програми з біології».  Учні закладу зустріли гостей візиткою школи (педагог-організатор Кричун Алла Ярославівна). Заступник директора з навчально-виховної роботи Тіщенко Олена Степанівна ознайомила присутніх з освітнім середовищем закладу. Біологи навчальних закладів району відвідали узагальнюючий  урок у 9 класі  «Структура клітини», а також урок-проект у 7 класі «Як утворюються перлини» (вчитель Гаврилюк Світлана Вікторівна). Методист РМК сектора управління в сфері освіти райдержадміністрації Шемберко Мар’яна Миколаївна  провела ділову гру «Використання чинників ефективного  навчання для розвитку когнітивного мислення на уроках біології» та підвела підсумки ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. Під час обговорення відвіданих заходів біологи району відмітили, що на даних заходах були використані НОВІ підходи до проведення уроків біології, що спонукає учнів до знань біологічної науки.
>> Далее