Напрями роботи

Відбулось засідання виїзної методичної студії для вчителів 4-х класів та керівників шкільних методичних об’єднань вчителів початкових класів
13 грудня 2018 року на базі РМК відділу освіти,  молоді та спорту Путильської районної державної адміністрації відбулось засідання виїзної методичної студії для вчителів 4-х класів та керівників шкільних методичних об’єднань вчителів початкових класів за участю Одинак Марії Маноліївни, завідувача центру безперервної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, та Захарійчук Мар’яни Дмитрівни, автора підручника «Українська мова». Тема засідання – «Діяльнісний підхід до навчання грамоти: як це працює». В рамках методичної студії Мар’яна Дмитрівна провела майстер-клас щодо роботи  з Буквариком. Всі учасники засідання вдячні автору за створення підручників і змістовно проведене заняття. Актуальний інструктаж  «Роль вчителя у формуванні позитивного ставлення до школи за сучасних вимог» провела Одинак М.М. Учасники методичної студії отримали вичерпні відповіді на всі запитання, які їх хвилювали та отримали Сертифікати.
>> Далее

Відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у 2018/2019 навчальному році в номінації «Основи здоров’я»
З метою виявлення і підтримки творчої праці вчителів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків в період з 3 по 7 грудня 2018 року відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у 2018/2019 навчальному році в номінації «Основи здоров’я».  В районному етапі конкурсу взяли участь вчителі Путильської гімназії Гусенкова Лідія Ігорівна та КЗ «Галицівський ЗСО» І-ІІІ ступенів Маршавка Леся Танасіївна. Участі в Конкурсі передувала реєстрація на офіційній сторінці конкурсу, а також такі конкурсні випробування: «Тестування з фахової майстерності», метою якого було оцінити знання конкурсантів з предмету, а також методики його викладання, питань психології і педагогіки. Під час проведення «Методичного практикуму» конкурсанти демонстрували методичну майстерність та вміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному полі Нової української школи. Під час «Практичної роботи» педагоги вміло організовували активну взаємодію учнів з використанням інтерактивних методів для формування ключових та предметних компетентностей учнів. Крім того, конкурсанти проектували дослідницько-пошукову діяльність, доцільно використовуючи методи і засоби задля досягнення його практичної значущості. Конкурсні уроки були проведені на базі Путильської ЗОШ І-ІІІ ступенів.  
>> Далее

Відбулася методична студія для керівників та заступників закладів освіти «Робота закладу загальної середньої освіти в умовах НУШ»
В четвер, 6 грудня, на базі районного методичного кабінету відбулася методична студія для керівників та заступників закладів освіти «Робота закладу загальної середньої освіти в умовах НУШ» за участі методиста НМЦ освітнього менеджменту та координації методичної роботи ІППОЧО, Артименко Галини Іванівни. Під час роботи методичної студії обговорено важливі питання діяльності директора та його заступника в умовах реформування освітньої галузі. Зокрема, щодо створення освітнього простору, аспекти впровадження автономії закладу освіти, здійснення методичного супроводу зростання компетентності педагогів.      
>> Далее

Відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у 2018/2019 навчальному році в номінації «Географія»
З метою виявлення і підтримки творчої праці вчителів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків в період з 3 по 7 грудня 2018 року відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у 2018/2019 навчальному році в номінації «Географія».  В районному етапі конкурсу взяли участь вчителі географії Путильської ЗОШ І-ІІІ ступенів Волощук Тетяна Іванівна та Підзахаричівського НВК «Перлина Гуцульщини» Петрюк Наталія Василівна. Участі в Конкурсі передувала реєстрація на офіційній сторінці конкурсу, а також такі конкурсні випробування: Конкурсне випробування «Дослідження», мета якого полягала в проектуванні дослідницько-пошукової діяльності учнів. Учасникам було запропоновано завдання на складання прогнозу погоди з використанням інтернет-ресурсу та народних прикмет. Конкурсне випробування «Методичний практикум» дав змогу оцінити методичну майстерність конкурсанта, його вміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному полі Нової української школи. Вчителі продемонстрували фрагмент уроку, демонструючи методи, прийоми, способи і засоби для формування в учнів географічної компетентності.
>> Далее

Відбулись засідання районних методичних об’єднань вчителів 3-х та 4-х класів закладів загальної середньої освіти з проблеми «Формування громадянської компетентності молодших школярів»
04 та 05 грудня 2018 року на базі районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту відбулись засідання районних методичних об’єднань вчителів 3-х та 4-х класів закладів загальної середньої освіти з проблеми «Формування громадянської компетентності молодших школярів». Відкривала засідання завідувач РМК відділу освіти, молоді та спорту Шевчук Л.І., яка наголосила на важливості теми, яка розглядається на засіданні, та підвищенні якості освіти, модернізації змісту освіти та форм організації навчально-виховного процесу, впровадження освітніх інновацій та інформаційних технологій. З системою виховання в Україні за часів розквіту козацтва ознайомили учасників засідання керівники методичних об’єднань Бевза Н.Й. та Петрик М.Ф. Вчителі Розтоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Джуряк М.О. та Корпан М.Д. презентували свою  роботу  з основ формування національної самосвідомості молодших школярів. Аукціон методичних ідей «Форми, методи, засоби національно-патріотичного виховання молодших школярів» провели вчителі Путильської ЗОШ І-ІІІ ступенів Різак Н.В. та Поляк О.В. Рекомендації щодо створення методичного кейсу для вчителя «1000+1 ідея організації національно-патріотичного виховання молодших школярів» надали вчителі Плосківського ЗЗСО Селятинської сільської ради ОТГ Габур Г.Д. та Кефа А.І. Актуальний інструктаж «Уроки мужності: виховуємо патріотів» провели вчителі Замогильної ЗОШ І-ІІ ступенів Григоращук Г.В. та Федорчак С.В.
>> Далее

ІІ засідання РМО фахівців психологічної служби ЗЗСО Путильського району та Селятинської сільської ради/ОТГ
28 листопада 2018 року відбулося засідання методичного об’єднання фахівців психологічної служби з проблеми: «Емоційний інтелект: можливості розвитку у дітей». У роботі засідання брали участь практичні психологи та соціальні педагоги ЗЗСО Путильського району та Селятинської сільської ради/ОТГ.
>> Далее

Відбулося районне методичне об’єднання вчителів української мови та літератури
16 листопада 2018 року на базі Плосківського ЗЗСО Селятинської ОТГ відбулося районне методичне об’єднання вчителів української мови та літератури з проблеми «Формування ключових компетентностей учнів шляхом ефективного поєднання традиційних та інноваційних форм організації навчально-пізнавальної діяльності в умовах модернізації змісту освіти». Під час візитки закладу учні в цікавій формі розповіли присутнім про звичаї і традиції школи та про свої здобутки.
>> Далее

Проведено засідання методичного об’єднання керівників шкільних методичних об’єднань класних керівників з про¬блеми «Впровадження інноваційних технологій з формування соціальної та національно-патріотичної компетентностей учнів в родинно-шкільному простор
07 листопада 2018 року на базі районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту проведено засідання  методичного об’єднання керівників шкільних методичних об’єднань класних керівників з про­блеми «Впровадження інноваційних технологій з формування соціальної та національно-патріотичної компетентностей учнів в родинно-шкільному просторі». Перед учасниками засідання виступила методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Москаль Л.Ю., яка зосередила увагу на реалізації Комплексної програми підвищення якості національно-патріотичного виховання дітей та молоді Путильського району  на 2018-2021 роки та ролі класного керівника у формуванні національної свідомості, патріотизму і морально-духовних якостей школярів в рамках реалізації Концепції «Нова школа. Простір освітніх можливостей». Поділилися досвідом роботи: щодо формування соціального досвіду учнів і громадянського виховання –  керівник районного методичного об'єднання керівників шкільних методичних об'єднань класних керівників Грекул Марина Михайлівна, класний керівник Путильської ЗОШ І-ІІІ ступенів; щодо виховання морально-духовної життєво компетентної особистості шляхом реалізації проектної діяльності –  Говдан Ольга Власіївана, керівник шкільного методичного об'єднання класних керівників Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
>> Далее

Відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів німецької мови ЗЗСО Путильського району та Селятинської сільської ради ОТГ з проблеми: «Формування навичок аудіювання на старшому етапі вивчення німецької мови»
6 листопада 2018 року на базі РМК відділу освіти, молоді та спорту відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів німецької мови ЗЗСО Путильського району та Селятинської сільської ради ОТГ з проблеми: «Формування навичок аудіювання на старшому етапі вивчення німецької  мови». Методист РМК відділу освіти, молоді та спорту Путильської РДА Гончарюк І.Д.ознайомила із планом роботи та звернула увагу на основні труднощі розуміння іноземної мови на слух. Вчителі німецької мови Генцар Т.Д, Драганова І.І, Майданський І.І підготували доповідь та презентацію на тему: «Формування навичок аудіювання на старшому етапі вивченні німецької мови». Поняття "аудіювання" включає процес сприйняття і розуміння мовлення, що звучить. Тому слід звертати увагу на те, що досконале володіння мовою неможливе без формування навичок аудіювання.
>> Далее

Відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів математики закладів загальної середньої освіти Путильського району та Селятинської сільської ради
23 жовтня 2018 року на базі Селятинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. Олександра Зайця відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів математики закладів загальної середньої освіти Путильського району та Селятинської сільської ради з проблеми «Узагальнення та систематизація набутих компетентностей. Розв’язування задач і вправ». Гарний настрій гостям подарували учні школи під час презентації освітнього середовища  закладу (керівник Політанська Оксана Іванівна, педагог-організатор закладу). Учасники засідання РМО відвідали урок математики у 6-му класі з теми «Множення дробів. Задачі на множення дробів», який провела Слюсарек Євдокія Дмитрівна, вчитель математики Селятинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Вчителі математики мали можливість побувати на занятті математичного гуртка у 8 класі, керівником якого є Політанська Оксана Іванівна, вчитель математики закладу (тема заняття «Множення. Властивості множення»). Морцун Марія, учениця 8 класу та екскурсовод, провела цікаву екскурсію для гостей в шкільному музеї «Юних друзів прикордонників». Під час круглого столу з проблеми «Узагальнення та систематизація набутих компетентностей. Розв’язування задач і вправ» вчителі математики мали можливість обмінятись досвідом роботи щодо пошуку та застосування різноманітних педагогічних форм, методів, прийомів, які дають можливість активізувати навчальну діяльність учнів на уроках математики та в позаурочний час, ефективно розвивати їхні творчі здібності.
>> Далее